Privat øvelseskjøring

A Kværndal Trafikkskole

Øvelseskjøring

Dersom eleven skal øvelseskjøre privat, kan vi anbefale å gjøre dette i samråd med vår trafikkskole. Vi kommer gjerne med veiledning og gode råd om hva som bør øves på hjemme. Om ønskelig kan du som ledsager være med i skolebilen i undervisningen som en del av en opplæringen mellom hjem og trafikkskole. Vi vet at dersom våre elever får mengdetrening på hjemmebane, vil elevene få et bedre grunnlag for å bli en sikker og god trafikant.

Elever har lov til å øvelseskjøre privat dersom følgende krav er oppfylt:

- Eleven har gjennomført trafikalt grunnkurs
- Er eleven over 25 år, kan øvelseskjøring starte uten trafikalt grunnkurs
- Eleven er 16 år eller eldre
- Ledsager med i bilen er over 25 år, og har hatt førerkort mer enn 5 år
- Bilen er utstyrt med godt synlig L bak bilen
- Bilen er utstyrt med ekstra speil i frontruten til ledsager
- Bilen er godkjent som en personbil klasse B

Vår trafikkskole er godkjent og autorisert av Statens vegvesen som betyr at ledelsen oppfyller kravene for å drive skole, og at alle lærere har solid pedagogisk utdannelse.

Vi garanterer at du som elev alltid får en god og sikker opplæring. Vi gir individuell opplæring etter moderne undervisnings-prinsipper til alle våre elever. Det er du som elev som skal være i fokus gjennom hele opplæringen hos oss. Våre kjørelærere henter og setter deg av på avtalt sted og tid.

Vi er svært opptatt av å levere høyt faglig nivå på all undervisning, og alle våre trafikklærere er til enhver tid faglig oppdatert. Undervisningen følger læreplaner utgitt av Vegdirektoratet og godkjent av Statens vegvesen.

Før en begynner med øvelseskjøring, må man gjennomføre et trafikalt grunnkurs. Dette kan man ta når man er fylt 15 år. Bruk vår bookingkalender for å finne ledige kurs.

Lurer du på noe?
Ta kontakt med oss på 40 04 46 64 eller post@kvaerndaltrafikkskole.no

Ta kontakt

Medlem av:

Norges Trafikkskoleforbund-logo

Inneholder bruk som krever aktivt samtykke

A Kværndal Trafikkskole ønsker å gi deg en best mulig opplevelse av vår tjeneste. For å oppnå dette benytter vi informasjonskapsler (cookies) og pixels. Enkelte av disse er nødvendige for at tjenesten vår skal fungere, og andre bidrar til at du skal få en bedre og mer tilpasset opplevelse.
Ved å trykke «Godta alt» godkjenner du bruken av cookies og pixels.

Enkelte cookies er nødvendige for at nettsiden skal fungere på en optimal måte, og de er derfor ikke mulig å fjerne.

For å gi deg en best mulig kundeopplevelse analyserer vi hvordan nettsidene våre blir brukt.

Les mer